Angelina Jolie i Daniel Olbrychski w jednym filmie: Salt

23 lipca 2010 – wtedy powinien do kin wejść film „Salt”. Kino szpiegowskie powraca! Czy w dobrym stylu? Dla nas ciekawostką jest fakt, że obok boskiej Agneliny Jolie wystąpił Daniel Olbrychski.

Muszę przyznać, że trailer mnie zachęcił. To może byś spora dawka akcji w filmie szpiegowskim. I Angelina jakaś bardziej „aktorska”. Mniej wydętych ust i epatowania wiecznie tym samym wizerunkiem. Mniej Angeliny Jolie w Angelinie Jolie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mHUPQaK0XUc[/youtube]

I rosyjscy szpiedzy! I Olbrychski w Hollywood! Może być naprawdę ciekawie.

Evelyn Salt  – agentka CIA – jest podejrzana o bycie uśpionym rosyjskim szpiegiem, który ma za zadanie zabić prezydenta. Salt oczywiście musi zwiewać, ratując swoje życie i honor.

Co tu więcej pisać? Pamiętacie dobre ciekawie filmy szpiegowskie? Pamiętacie „Bez wyjścia” z młodziutkim Kevinem Costnerem? Trochę podobne, prawda? Oby nie tylko w sensie fabularnym. Mam nadzieję, że „Salt” okaże się dobrym filmem, bo jakoś męczy mnie ten tytuł, może właśnie dlatego, że od dawna w tym gatunku nie widziałam nic dobrego (no, chyba że przekształconego na stuprocentowe kino akcji Bonda).

4 odpowiedzi do “Angelina Jolie i Daniel Olbrychski w jednym filmie: Salt”

  1. Pozwolę sobie na złośliwość. Rola Olbrychskiego w tym filmie, przynajmniej w trailerze przypomina mi rolę agenta w „Nieznośnej lekkości bytu”. Rola w „Nieznośnej” była krótka, lecz świetna, chociaż sam film mi się nie spodobał. Ciekawe jak będzie tutaj :>

  2. Mnie zwiastun też zaciekawił, ale Olbrychski mówi przedziwnym głosem, tu mnie Amerykanie zawsze zaskoczą, bo sam zainteresowany z pewnością zna rosyjski, a i obcy akcent udałby dzielnie gdyby mu po angielsku mówić pozwolono.Tytuł istotnie mało atrakcyjny. Jak dla mnie trylogia Bourne’a była świetna, i nie pamiętam tytułu niezła rzecz z Robertem Redfordem i Bradem Pittem. A czy Szakal był filmem szpiegowskim – swego czasu wywrócił mój kinopogląd do góry nogami.

  3. Sneakers – to tytuł filmu z Redem i Bradem. I fakt, masz rację – te filmy, które wymieniasz to niezłe współczesne kino szpiegowskie:)

Możliwość komentowania jest wyłączona.