Kino Milenium a kino Rejs + Multikino w Słupsku

W sumie porównywać kino Milenium a kino Rejs to jakby porównywać gulasz z naleśnikami. Oba kina praktycznie nie mają swojej „kontry” wobec siebie i nie chodzi wcale o to, że kwadrat na Starym Rynku przestanie wyświetlać w niedługim czasie filmowe premiery. Do tego dochodzi niecierpliwie wyczekiwane otwarcie Multikina w CH Jantar. Zapraszam do lektury, a później dyskusji – o sytuacji rynku kinowego w Słupsku.

Czytaj dalej Kino Milenium a kino Rejs + Multikino w Słupsku

Harry Potter i Insygnia Śmierci. Premiera: czekam [trailer]

Kumpel mówi do mnie: napisz o Harrym Potterze. Bo trochę marudziłam, że pewnie mało kto mnie czyta – chyba, że jest noc oskarowa albo wymyślę dziwny tytuł.

To napisz o najnowszym Potterze, bo wszyscy lubią Pottera i jest parcie na premierę. No to napiszę, bo tak naprawdę, poza Bergmanem, Russelem i Hartleyem i całą gamą nazwisk, o których zwykły śmiertelnik nie ma pojęcia, lubię właśnie serię Harry Potter.

Czytaj dalej Harry Potter i Insygnia Śmierci. Premiera: czekam [trailer]

Festiwal Era Nowe Horyzonty – Wrocław rules;)

ENH 10 we Wrocławiu już w lipcu. Czyli Era Nowe Horyzonty. Kto nie słyszał o tym festiwalu zachęcam do lektury. Ale nie po to by dowiedzieć się jaka och ach ta impreza jest wspaniała, ale czy warto się karnąć na Dolny Śląsk tylko z powodu sympatii do sztuki zwanej kinem.

Link do oficjalnej strony ERA NOWE HORYZONTY

Szczerze mówiąc: zawsze warto i to dotyczy prawie każdego festiwalu filmowego.

Czytaj dalej Festiwal Era Nowe Horyzonty – Wrocław rules;)