Era Nowe Horyzonty Wrocław 2010 (1) – wstęp

22 lipca 2010. Wrocław wypełniony jest festiwalem Era Nowe Horyzonty. To już dziesiąta edycja. We Wrocławiu wszędzie powiewają niebieskie loga ENH, miasto oblegają ludzie z plakietkami i niebieskimi koszulkami, które niedawno odebrali w Mediatece. My też takie mamy na sobie. I zawijamy na miasto zanim pochłonie nas piekło… to znaczy kino.

Festiwalowa mania i chęć przynależności do tego jest silniejsza. Mimo zaproszeń nie dostajemy się pierwszego dnia na seans „Enter the void”. Kino czeka nas dopiero na drugi dzień. Za to wieczorem 22 lipca Mike Patton i Mondo Cane na Wyspie Słodowej.

Wrocław wieczorem, oświetlony, Wyspa pogrążona we włoskiej muzyce Pattona.  Klimat w sam raz by zacząć przygodę z festiwalem Era Nowe Horyzonty i samym miastem Wrocław.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YpwD9Wi2Tqg[/youtube]

Wstęp

Powiem od razu by Was nie nastrajać na nie-wiadomo-co.  Będzie kilka odcinków o festiwalu: dużo o kinie tureckim, którego panoramę (około 30 filmów Nowej Fali Tureckiej) przedstawiono na festiwalu, krótko o Godarcie i Hasie, oraz o  najnowszym filmie Harmony Korine’a „Trash Humpers„, który był najbardziej kontrowersyjnym filmem tegorocznego ENH, plus parę innych rzeczy. Do tego galeria zdjęć oraz wideo z Wrocławia festiwalowego.  Zapraszam!